شب
روز
Charlie Hunnam

Charlie Hunnam

کارهای اولیه[ویرایش]
هونام در ۱۷ سالگی، هنگامی‌که با برادرش در یکی از شعبه‌های ژی‌دی اسپورتس مشغول خرید کفش بود، توسط مدیر تولید سریال درام نوجوانانه بایکر گروو کشف شد و او را برای بازی در سه قسمت از سریال در نقش جیسون انتخاب کرد. اولین نقش مهم هونام، در ۱۸ سالگی و با بازی در نقش ناتان مالونی در مجموعه درام به عجیبی مردم که توسط راسل تی دیویس برای کانال ۴ ساخته شده‌بود، اتفاق افتاد. سپس او به ایالات متحده آمریکا نقل‌مکان کرد. هونام حرفه خود را با بازی در نقش گرگور رایدر در مجموعه آمریکایی‌های جوان ادامه داد و در سیتکام اعلام‌نشده در نقش لوید ظاهر شد. علی‌رغم تحسین گسترده منتقدان، این سریال پس از یک فصل لغو شد. سپس او در فیلم‌های موفق نیکولاس نیکلبی (۲۰۰۲) و کوهستان سرد (۲۰۰۳) به ایفای نقش پرداخت. هونام اعلام کرد که قصد ندارد به سادگی هر نقشی را که پیشنهاد می‌شود، قبول کند و گفت: «من ۶۰ سال وقت دارم تا پول دربیاورم اما انتخاب‌هایی که تا پنج سال آینده انجام می‌دهم، مسیر حرفه من را مشخص می‌کنند‌.» این تصمیم او منجر به بازگشت او به بریتانیا برای ایفای نقش اصلی خیابان سبز (۲۰۰۵) شد. هونام اعلام کرد که نقش او در فیلم فرزندان انسان (۲۰۰۶) آخرین قسمت از «سه‌گانه مردان دیوانه» او بود: «من در کوهستان سرد نقش یک روانی را بازی کردم، شخصیت من در خیابان سبز تقریباً دیوانه است و اکنون این نقش را بازی می‌کنم.»

۲۰۱۲–۲۰۰۸[ویرایش]
هونام در ژوئیه ۲۰۱۰
از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲، او در نقش جکسون «جکس» تلر، یکی از اعضای اصلی باند موتورسوار، در مجموعه تلویزیونی فرزندان آشوب ظاهر شد. هونام برای بهتر به تصویر کشیدن این نقش، مدتی را با یک باند موتورسوار در اوکلند، کالیفرنیا گذراند. او با عضو ۲۲ ساله‌ای که تمام عمر خود را در کلوپ گذرانده‌بود، ملاقات کرد و از او الهام گرفت. کورت ساتر، سازنده سریال، پس از مشاهده بازی هونام در خیابان سبز، او را برای این نقش انتخاب کرد. بازی هونام و تصویر او از شخصیت جکس تلر با استقبال مثبت منتقدان مواجه شد و نزول شخصیت او به یک ضدقهرمان و شرور «درخشان و تکان‌دهنده» توصیف شد. او برای هنرنمایی خود، نامزد دریافت جایزه گزینش منتقدان تلویزیون، جایزه ستلایت و جایزه پان-آمریکایی انجمن روزنامه‌نگاران فیلم و تلویزیون شد.
هونام در سال ۲۰۱۱، نقش گاوین نیکولز را در فیلم درام هیجان‌انگیز و فلسفی لبه اثر متیو چپمن به تصویر کشید.

۲۰۱۳–اکنون[ویرایش]
هونام در کامیک-کان سن دیگو ۲۰۱۶
چارلی هونام در فیلم حاشیه اقیانوس آرام ساخته گیرمو دل تورو در نقش رالی بکت بازی کرد که در ژوئیه ۲۰۱۳ منتشر شد و ۴۱۱ میلیون دلار در سراسر جهان فروش داشت. در ۲ سپتامبر ۲۰۱۳، اعلام شد که هونام نقش کریستین گری را در فیلم اقتباسی پنجاه طیف خاکستری ایفا خواهد کرد. در ۱۲ اکتبر ۲۰۱۳، یونیورسال پیکچرز اعلام کرد که هونام به دلیل تضاد با برنامه سریال فرزندان آشوب از فیلم کناره‌گیری کرده‌است.
در سال ۲۰۱۴، هونام همراه با میا واشیکوفسکا، تام هیدلستون و جسیکا چستین در فیلم قله‌ای به رنگ خون ظاهر شد. پس از حاشیه اقیانوس آرام این فیلم دومین همکاری هونام با گیرمو دل تورو محسوب می‌شود. در سال ۲۰۱۶، او نقش پرسی فاست را در فیلم درام ماجراجویانه شهر گمشده زی به کارگردانی جیمز گری، ایفا کرد که در جشنواره فیلم نیویورک ۲۰۱۶ به نمایش درآمد و در آوریل ۲۰۱۷ اکران رسمی خود را آغاز کرد. در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹، او در فیلم‌های شاه آرتور: افسانه شمشیر و آقایان که هر دو ساخته گای ریچی بودند، بازی کرد.

منبع : ویکی پدیا

آخرین نگاه ها – Last Looks

5.7/10
United States - 2022
آریا مدیا
شب
روز