شب
روز
Cole Sprouse

Cole Sprouse

اسپراوس و برادرش بازیگری را در هشت ماهگی با پیشنهاد مادربزرگشان، جانین رایت که معلم تئاتر و بازیگر بود آغاز کردند. اسپراوس بیشتر نقش‌های خود را با برادرش اجرا می‌کند؛ برخی از نقش‌های اولیه‌اش به عنوان یک نوزاد یا بچه در آگهی‌های بازرگانی، برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌ها را با برادرش اجرا کرده‌است. با توجه به قوانین کار کودکان در کالیفرنیا مقدار زمانی که در یک روز می‌توان فیلمبرداری کرد محدود می‌شود، بنابراین دوقلوها یک نقش را ایفا می‌کنند تا مدت زمان فیلمبرداری افزایش یابد. برخی نقش‌های قابل توجه، جولیان در پدر بزرگ (۱۹۹۹) و پستچیو در استاد تغییر چهره (۲۰۰۲) است که با برادرش اجرا کرده‌است. در سال ۲۰۰۱، اسپراوس در قسمت‌های مجموعهٔ تلویزیونی دوستان به عنوان پسر راس گلر نقش‌آفرینی کرد؛ این اولین نقشی بود که او بدون برادرش اجرا می‌کرد. اولین نقش اسپراوس و برادرش به عنوان شخصیت‌های جداگانه در قسمت‌هایی از مجموعهٔ تلویزیونی شیفتهٔ تلویزیون (۱۹۹۸) بود. در سال ۲۰۰۵، اسپراوس به عنوان کودی مارتین در مجموعهٔ تلویزیونی شبکهٔ دیزنی، زندگی سوئیت زاک و کودی همراه با برادرش به ایفای نقش پرداخت؛ او نقش کودی مارتین را در زندگی سوئیت در عرشه (۲۰۰۸) و فیلم‌های وابستهٔ آن تکرار کرد.
در ۹ فوریهٔ ۲۰۱۶، اسپراوس به عنوان بازیگر جاگهد جونز در مجموعهٔ ریوردیل از شبکهٔ سی‌دابلیو انتخاب شد؛ و سر صحنهٔ آن با شریک زندگی‌اش، لیلی رینهایت که در نقش بتی کوپر در همین فیلم ایفای نقش کرده‌است آشنا شد. در سال ۲۰۱۹، اسپراوس در درام رومانتیک پنج فوت جدا نقش‌آفرینی کرد که در ماه مارس منتشر شد و فروش خوبی داشت.

زندگی شخصی و روابط[ویرایش]
او در سال ۲۰۱۷ با لیلی راینهارت بازیگر سریال ریوردیل وارد رابطه شد. رابطهٔ آن‌ها در اول از طرف هیچ‌کدام تأیید نشد تا سرانجام در سال ۲۰۱۸ تأیید کردند. در سال ۲۰۲۰ اخباری در مورد جدایی آن‌ها شکل گرفت تا سرانجام لیلی راینهارت اعلام کرد که از کول اسپروس به دلایل شخصی جدا شده‌است و کول هم در پستی اینستاگرامی آن را تأیید کرد.

منبع : ویکی پدیا

پرتاب به ماه – Moonshot

5.5/10
United States - 2022

فاصله پنج قدم – Five Feet Apart

7.2/10
United States - 2019
آریا مدیا
شب
روز