شب
روز
Joo Won

Joo Won

۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ ب عنوان بازیگر موزیکال[ویرایش]
جو وون ب علت علاقه زیادش ب خوانندگی او در برنامه مستقل ک تحت نظر شبکه اس.بی. اس بود وارد شد و ب همراه گروهی از بچه‌ها در آنجا اجرا کرد. اما بلافاصله اجرا را ترک کرد. پس از ان او برای ورژن کره‌ای موزیکال {قربانگاه پسران}مصاحبه کرد و در ان مصاحبه قبول شد. این موزیکال آغاز کار وی بود. پس از ان در موزیکال های{مجرد ها}{چاپلوس} و {سینگ سانگ نام}بازی کرد ک مهم‌ترین آن‌ها موزیکال {جنبش بهاری}بود

۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ ب عنوان بازیگر[ویرایش]
جو وون اولین اجرای بازیگری خودش را در سال ۲۰۱۰ در سریال {عشق، نان و رویا}در نقش گو ما جون آغاز کرد. او در این سریال جز نقش‌های اصلی بود و با وجود اینکه اولین بازی او بود اما توجه بسیاری را برانگیخت و بازی بینظیر خود را به نمایش گذاشت، ک این سریال رکورد بیشترین درصد بیننده با ۵۰ درصد را از ان خود کرد.
جو وون در سال ۲۰۱۱ در سریاله {خانواده اوجاکیو} ک از کانال کی.بی. اس پخش شد ایفای نقش کرد. در این سریال نقش مقابل جو وون {یویی از گروه مشهور افتر اسکول} بود ک هردو خودشان را ب عنوان یک بازیگر خوب مطرح کردند. این سریال جو وون هم موفق از اب درآمد ک با درصد بیننده ۳۶ رکورد دارشد. در این سریال جو وون بخاطر نقشش از دو جشنواره مختلف جایزه بهترین بازیگر جدید رو گرفت.
جو وون در سال ۲۰۱۲ سومین کار سریالی خودش رو ب نام {ماسک عروس} که از کانال کی.بی. اس پخش می‌شد انجام داد. جو وون در این سریال نقش یک قهرمان رو در تاریخ کره که به مردم ستم دیده کمک می‌کرد را بازی می‌کرد. این سریال بسیار هیجان انگیز، توجهات بسیاری را به خود جذب کرد و جو وون با این سریال توانست طرفداران بسیاری را جمع کند. جو وون بخاطر بازی خوبش در این سریال جایزه بهترین بازیگر رو دریافت کرد.
زمانی ک جو وون برای ماسک عروس فیلمبرداری می‌کرد همزمان در برنامه مشهور یک شب و دوروز شرکت کرد و جو وون در ان موقع خود را هوادار گروه {اِ پینک} اعلام کرد.
در بهار سال ۲۰۱۳ جو وون کار دیگر را ب نام{هفتمین عامل غیرنظامی} که اینبار از شبکه‌ام. بی.سی. بود و نقش [ هان گیل رو ] روبازی کرد؛ که این سریال نیز مثل سریال‌های قبلی جو وون موفقیت زیادی رو کسب کرد و دوباره جو وون بخاطر بازی خوبش جایزه بهترین مرد رو دریافت کرد.
در می ۲۰۱۳ جو وون نقش تأثیرگذاری در سریال {دکتر خوب} بازی کرد ک این سریال را بسیاری بهترین سریال جو وون تا الان می‌دانند. ک جو وون در این سریال نقش یک دکتر را بازی می‌کند که به بیماری اوتیسم مبتلاست و به همین دلیل او یک دکتر کودکان نابغه است. جو وون بخاطر بازی بسیار زیبایش از جشنواره [ کی بی اس ] دراما اوارد چهار جایزه رو دریافت کرد که مهم‌ترین او بازیگر سال بود که توسط کارگردانان انتخاب می‌شد.

بازگشت به موزیکال و فیلم و سریال[ویرایش]
جو وون پس از ۴ سال ب موزیکال بازگشت. جو وون در نقش سم وات در موزیکال روح ایفای نقش کرد ک این موزیکال ب مدت ۷ ماه طول کشید و در ماه جون ۲۰۱۳ پایان یافت.
کمپانی جو وون اعلام کرد که جو وون قراره در اواخر سال ۲۰۱۴ در یک سریال موزیکال ک بازسازی از سریال ژاپنی هست ایفای نقش کند و همچنین فیلم پادشاه مد جو وون تابستان ۲۰۱۴ اکران شد و او در سال ۲۰۱۵ در دو فیلم دیگر (یک فیلم چینی و یک فیلم کره‌ای) هنرنمایی کرد. همچنین او اکنون در حال فیلمبرداری برای یک سریال چینی برای سال ۲۰۱۶ است.

منبع : ویکی پدیا

دزد: نگهبان گنج – Stealer: The Treasure Keeper
تا قسمت 12 (پایانی) 💬

6/10
South Korea - 2023

کارتر – Carter

5.2/10
South Korea - 2022
آریا مدیا
شب
روز