شب
روز
Tuncel Kurtiz

Tuncel Kurtiz

وی بزودی شغل بازیگری تئاتر را پیش گرفت. از سال ۱۹۵۸ کورتیز در بسیاری از صحنه‌های تئاتر خصوصی و دولتی استانبول به ایفای نقش پرداخت. او همچنین در صحنه‌های تئاتر شهرهای گوتنبرگ، تئاتر سلطنتی استکهلم و تئاتر سوئدی در سوئد، Schaubühne برلین، تئاتر شهر فرانکفورت و تئاتر شهر هامبورگ در آلمان و تئاتر سلطنتی پیتر بروک شکسپیر در انگلستان بروی صحنه رفت. Kurtiz کارگردانی پروژه نمایشنامه آلمانی-ترکی “Türkisches Ensemble” در اواخر ۱۹۷۰ برعهده داشت.
او در طول سال‌های دانشگاه خود و بعد از دوره خدمت سربازی، پیوند دوستی عمیقی با فیلم ساز مشهور ییلماز گونی (Yılmaz Güney) ایجاد کرد و تعدادی فیلم با همکاری همدیگر ارائه دادند. فیلم Umut که توسط این دو نفر در سال ۱۹۷۰ ساخته شد اجازه اکران در ترکیه را نیافت و نسخه کپی غیرقانونی فیلم در جشنواره کن به نمایش درآمد.
اولین رل سینمایی وی در فیلم Şeytanın Uşakları در ۱۹۶۴ بود. از آن زمان به بعد، او در بسیاری از محصولات بین‌المللی چون سوئدی، آلمانی، هلندی، ایتالیایی، فرانسوی، بریتانیایی، اسرائیلی و فیلم‌های هندی و برنامه‌های تلویزیونی و اغلب با زبان اصلی به ایفای نقش پرداخت.

منبع : ویکی پدیا

دیوار – Duvar

8/10
Turkey - 1983
آریا مدیا
شب
روز